Uudised

RUUT bambuskleidid

12.10.2018

2 vannilina ostuga kingime Hevea vannimänguasja!

18.07.2017
2 vannilina ostuga kingime Hevea vannimänguasja!

 

Ostes 2 vannilina, kingime Teile Hevea looduslikust kummist vannimänguasja. Kampaania kestab juulikuu lõpuni!

EERINI LUGU. Eesti Lastemoe Blogi intervjuu

26.05.2017

Loodussõbralikest materjalidest EERINi rõivad teevad pai nii kehale kui ka hingele ning rõõmustavad silma oma lustlike ja heas mõttes lapselike illustratsioonidega. Vestlesime Eesti kultuuriloolase, EKA tekstiilidisaini magistrandi ja EERINi brändi looja Jette Heinloga sel aastal juba 9. sünnipäeva tähistava kaubamärgi sünnist ja suureks kasvamisest.

            
Kuidas EERIN alguse sai?

Julgen väita, et EERINi sünd ei kulgenud klassikalise stsenaariumi järgi.

Enamus lasteriiete brändidest jutustavad lood algavad umbes nii: “Perre sündis laps ja kuna ma ei leidnud talle kaubandusest midagi lahedat selga panna, siis hakkasin koos sõbrannaga ise lastele riideid õmblema…”

Ei. EERIN sai alguse materjalist, täpsemalt Egiptuse orgaanilisest puuvillast. Pea 10 aastat tagasi avastasin, kui suur vahe on tavalisel ja Egiptuse orgaanilisel puuvillal.

Nii nagu hea veini viinamari saab kasvada ainult teatud pinnases ja looduslikus keskkonnas, on see ka puuvillaga. Kes veel ei teadnud, siis parima kvaliteediga puuvill tuleb Egiptusest.

Just sellest – minu jaoks maailma muutvast avastusest – sündis mõte luua kaubamärk, mis hakkaks ka Eesti lastele pakkuma sellist pehmust ja kvaliteeti. Esimesed kolm tegutsemisaastat kooti ja õmmeldi EERINi kangas ning tooted Egiptuses.

Brändi nimi EERIN on minu esiklapse Susi Eerini teine nimi, mis tuli temaga kaasa Austraaliast. Aborigeenidel tähendab Eerin väikest halli öökulli ja on nende jaoks ka üsna levinud tüdrukunimi. Öökull ja omadussõnad teadlik, tark ning terve, tundusid ideaalselt kokku sobivat! Sel hetkel ei olnud öökull ka nii üle ekspluateeritud lind lasterõivastel kui praegu. Seega EERIN on justkui tark öökull.

Esimene suurem muutus toimus peale kolmandat tegutsemisaastat, mil meie ärisuhted siiani head koostööd ülesnäidanud tehasega lõppesid. Uus koostööpartner ja tema toodang ei vastanud aga meie ootustele, mistõttu oli kaks valikut: kas lõpetada tegevus või tuua kogu tootmine alates kanga kudumisest kuni toodete õmblemiseni siia Eestisse. Tagantjärele on mul ainult hea meel, et kõik läks just nii ja mitte teisiti. Minu jaoks on väga oluline, et kogu tootmisprotsess toimub siin, Eestis.

 

EERIN tähistab sel kevadel 9. sünnipäeva. Millega on ettevõte võitnud laste ja nende vanemate südamed?

EERIN on üks esimesi orgaanilisest puuvillast lasterõivaid pakkuv väikeettevõte Eestis. Pikaajalisus, stabiilsus ja kindel kvaliteet on kindlasti EERINi alustaladeks.

Ka bränd ise on oma tootevalikuga justkui imikueast täiskasvanuks saanud. Kui esimestel aastatel oli enamus EERINi toodangust suunatud väikelastele, siis viimastel aastatel õmbleme järjest rohkem ka täiskasvanutele (T-särgid, pluusid, mütsid jne).

Kõik need pisikesed kliendid, kes koos meiega seda teekonda on alustanud, ja nüüdseks pea kümneaastaseks saanud, magavad endiselt EERINi orgaanilistes uneriietes õndsat und ning kannavad rõõmuga meie lustakaid T-särke.

Mis on oma brändi ülesehitamise ja kasvatamise juures kõige keerulisem?

Brändiga alustades peaks kõigepealt olema originaalne IDEE. Kindlasti tuleks teha ka turuuuring, et selgitada välja, kas ja kui palju sarnast asja juba tehakse. Välja tuleb mõelda, kes on sihtgrupp ja kus uus loodav bränd olemasoleval turumaastikul paikneks. Ilma originaalse ideeta pole mõtet startidagi.

Üheksa aastat on ühe brändi elus üsna pikk aeg ja kindlasti mahub selle sisse nii tõuse kui ka mõõnu. Eks vahel ikka tuleb kiusatus minna tagasi Eesti kultuurielu edendama. Ahvatlev tundub ka mõte panna uks peale tööpäeva lõppu enda järel kinni ja mitte olla 24 tundi päevas kättesaadav.

Samas on nii loominguline vabadus kui ka vabadus olla iseenda peremees täiesti hindamatud!

 

Mis aga pakub Sulle EERINi puhul enim rõõmu?

Kõige suurem rõõm on loomulikult klientide positiivne tagasiside ja siiras tänu.

Väga oluline on olla klientidele lähedal, kuulda nende kommentaare ning soove – seda kõike saan õnneks iganädalaselt oma poes kogeda.
2012. aastal avasime koos villatooteid valmistava Villapai ning looduskosmeetika brändi Nurmega Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus kaupluse Minu Väike Maailm. Selle viie aasta jooksul, olles 1-2 korda nädalas ise kohal, näen vaimustunud kliente nii Eestist kui ka kaugemalt. See rõõm on kindlasti suurim.

Millest lähtud uute disainide loomisel? Kui palju ütlevad lapsed ise sõna sekka?

Tekstiilidisainerina inspireerib mind ennast kõige rohkem materjal ehk kangas. Võimalikult palju olen siiani kasutanud – ja jään ka edaspidi kasutama – puhast (ilma elastaanita), värvimata ja valgendamata orgaanilist puuvilla.

Viimasel kolmel aastal olen olnud vaimustuses ka bambusviskoosi kangaomadustest, mistõttu on väga palju uusi mudeleid valmistatud just bambusest.

EERINi taga on lisaks minule veel terve hulk tublisid ja andekaid inimesi, kelleta seda brändi poleks või kui ka oleks, siis oleks see täna hoopis teistsuguse näoga.
2012. aastast alates kuulub meie nö loovmeeskonda kunstnik Ulla Saar, kellega koostöös on sündinud EERINile terve hulk tabavaid sõnumeid ja lõbusaid pilte, mida me oma toodetele käsitsi trükime.
Peaaegu kõik EERINi fotoseeriad on pildistanud kunstnik ja fotograaf Sigrid Viir.

Meile on hästi oluline, et pildid ja sõnumid oleksid kõikidele toodetele trükitud käsitsi, ka siis, kui kogused on suured. Selle töö on suures osas ära teinud tekstiilikunstnik Eelike Virve.

Lapsed mõjutavad EERINi loomingut üsna vahetult – kui lapsel on mütsi vaja, hakkame mütse tootma; tuleb talv, teeme pikkade varrukatega öösärke ja nii edasi. Mütsidele ja rannabodidele olen trükkinud ka oma laste joonistatud purjekaid ning kindlasti jätkub laste käekirja ära kasutamine ja toodetele trükkimine ka edaspidi.

Poe esimesel aastal joonistasid lapsed ka sildid toodetele. Ent kui ühel hetkel tuli neid juba väga palju joonistada, siis polnud see enam lõbus. 

Kuulsin, et avate Balti jaama turul uue vahva poe. Räägi palun lähemalt.

EERINi tootevalik on aastatega ühe laienenud ja paraku ei mahu me enam kõigega Minu Väiksesse Maailma ära. Uus ja suurem pood EERIN avab oma uksed 19. mail Balti Jaama Turul. Sellest tuleb nö maailmaparandajate peatus, kus rõhk on jätkusuutlikul disainil.

Uus pood ei ole suunatud vaid lastele: disainerid ja väiketootjad, kes koos minuga seal tegutsema asuvad, pakuvad tooteid kõigile – väikestele ja suurtele.

Lisaks EERINile leiab sealt Karin Raski & Kalamaja Printsessi, Liina Viira, Reet Ausi, Pillezoo, Ulla Saare, Pamela Peepsoni, Tipitiri ja mitmed teised kaubamärgid, samuti looduskosmeetika tootjad Sõsara ja Nurme.

Jaga palun üks hea lasterõivaste hooldamise nipp.

Parim nipp riiete hoolduseks on järgida kõige elementaarsemaid põhitõdesid: jälgi toodete hooldamisjuhiseid ja pese neid nii harva kui võimalik.

Villaseid riideid tuleks talvel lume ja päikese käes lihtsalt tuulutada.

Õueriiete puhul võiks aga üritada määrdunud kohta pigem lapiga ära puhastada, kui kogu jopet väikese pleki pärast pesumasinasse panna.

Kõigi nende lihtsate tõdede järgi toimetades pikendame riiete eluiga ja säästame kaudselt ka meid ümbritsevat keskkonda.

 

 

Jaanuari kuu soodustused

22.01.2017

Teeme ruumi uuele! Allahindlused 30% kuni 60%. Soodsad hinnad seni, kuni kaupa jätkub!

Jõulud 2016

06.12.2016
Jõulud 2016

 

 

 

 

 

Ööriided novembrikuus sõbraliku hinnaga!

22.11.2016
Ööriided novembrikuus sõbraliku hinnaga!

Ära maga maha meie novembrikuist sooduskampaaniat! Telli kohe uued ja suuremad ööriided! :)

 

 

Täht on sündinud! & A Star is Born õnnitluskaardid

10.11.2016
Täht on sündinud! & A Star is Born õnnitluskaardid

Et katsikukink oleks veelgi täiuslikum, lisandusid tootevalikusse nüüdsest ka õnnitluskaardid Täht on sündinud & A Star is Born! Otse loomulikult on kaardid taaskasutatud paberist, kahepoolsed ja trükitud siiditrükitehnikas. Kaardid on valminud koostöös armastatud kunstnik Ulla Saarega

Eerini uus värv sel sügisel - roheline

14.10.2016
Eerini uus värv sel sügisel - roheline

Selle sügise värv on Eerinil roheline. Sügavroheline, mis hakkab särama sügise kuldsete värvide keskel. Eerini lemmikmaterjaliks on juba mitu head aastat olnud bambusviskoos ja nii ka sel korral. Rohelistele Tsärkidele ja mütsidele on käsitsi prinditud öökull Ulla. Tooteid on saadaval limiteeritud kogus, Tsärgid on suurusele 86/92 cm - 1-2,5 aastat, 98/104 cm - 3-4 aastat, 110/116 cm - 5-6 aastat, 122/128 cm - 7-8 aastat ja 134/140 cm - 8-10 aastat. Mütsid on rohelisena olemas 48/50 - 8-18 kuud, 52/54 cm - 2-5 aastat, 56/58 cm - 6 kuni 99 aastat. 

 

 

Rõõmsate Laste Festival ja Liivakaru lastemoe päev Pärnus

10.08.2016
Rõõmsate Laste Festival ja Liivakaru lastemoe päev Pärnus

Sellel suvel on Eerin oma toodetega väljas kahel Pärnu festivalil – juulis Rõõmsate Laste Festivalil (23. juuli) ja augustikuus Tänavafestivalil Augustiunetus (13.-14. augusti) Augustiunetuse raames toimuv Liivakaru lastemoe päev leiab aset Rannahotelli taga hoovialal, kus tutvustavad oma loomingut Eesti erinevad lastemoe tegijad ja disainerid. Tule külla!

 

Foto Katrina Tang

Plekid

26.06.2016
Plekid

Tsärgid "Plekid" autor on Jette Heinlo. Muster on edasiarendus ühest EKA tekstiilidisaini magistriõppe projektist. Kõik Tsärgid on õmmeldud Eestis, kangas 95% bambusviskoos ja 5% elastaan. Muster bambussärgile on trükitud käsitsi. Tsärgid saadaval suurusele 86/92 cm kuni XL!

 

 

Sailing much?

24.06.2016
Sailing much?

Mereteemalised Tsärgid ja rannabodid on naturaalvalgest bambuskangast. Bambus on pehme ja niiskust reguleeriv materjal – ideaalne suviseks riietuseks nii lapsele kui täiskasvanule! Mereteemalised sõnumid ja pildid on valminud koostöös kunstnik Ulla Saarega. Kõik tooted on prinditud käsitsi siiditrüki tehnikas. Tsärgid on õmmeldud Eestis.

 

Selle imelise fotosessiooni tegi Eerinile meie "ihufotograaf" Sigrid Viir. Aitäh modellid Johann, Tuule Teele, Oskar, Eke Paul, Hõbe Lee ja Susi Eerin

 

 

 

 

 

Bambusest Tsärgid

20.06.2016
Bambusest Tsärgid

Oleme suures vaimustuses bambuse pehmusest ja niiskust reguleerivast omadusest. Lisaks pehmetele bambusmütsidele on Eerini valikus ka bambusest pikkade varrukatega särgid, bodid ja Tsärgid. Tsärgid nii lastele kui täiskasvanutele, vaata järele!

Suurused 86/92 – XL

Täht on sündinud! A Star is Born!

21.12.2015
Täht on sündinud! A Star is Born!

Jõulusõnum, mis peab paika aastaringselt ja kehtib kõikide laste kohta! Sõnum on sündinud koostöös Ulla Saarega. Piltide autor kunstnik Sigrid Viir. Sõnum saadaval nii eesti- kui ingliskeelsena. Kangas kootud ja tooted on õmmeldud Eestis, sõnumid on trükitud käsitsi siiditrüki tehnikas. Saadaval valged bodid suurusele 50 - 92 cm, särgid 74 – 140 cm, öösärgid 86 – 152 cm. 100% orgaaniline puuvill.

Uudisena ka mustad bambusest Tsärgid laste 86 cm kuni naiste L suurus / meeste M !

EERINi bambusmütsid

13.11.2015
EERINi bambusmütsid

Bambusviskoos on väga tänuväärne materjal – kangas hingab, reguleerib niiskust, on katsude pehme ja siidine.

Eerini mustad ja valged bambusmütsid on mugavad ja stiilsed nii kevadel, suvel kui sügisel. Kõigile mütsidele on prinditud käsitsi pildike või sõnum ja mütse on kõigile – väikelastest täiskasvanuteni!

Saadaval suurused 40/42 cm 0–4 kuud, 44/46 cm 4–8 kuud, 48/50 cm 1–2 aastat, 52/54 cm 2–5 aastat, 56/58 cm 7 aastat–täiskasvanud.

 

 

 

 

 

Eerini kaupluse mööbel. Eesti Parimad interjöörid ja disain 2013. a nominent. Estonia's best interiors and design.

18.10.2015
Eerini kaupluse mööbel. Eesti Parimad interjöörid ja disain 2013. a nominent. Estonia's best interiors and design.

Eerini kaupluse mööbel. Furniture for Eerin Shop. Ruumi Pilt 2013. Eesti parimad interjöörid ja disain. Estonia's best interiors and design. Parima disainieseme nominent.

 

Autor /author : Margit Margus, Margit Aule (KAOS Arhitektid). Tellija / client Rohelised Robotid OÜ. Teostus / implementation Kaarel Narro, Tõnu Narro. Fotod / Photos: Reio Avaste

"Pesakastide kujunduslik motiiv ja funktsionaalsus sobivad orgaanilisest puuvillast lasteriiete eksponeerimiseks ideaalselt. Kapisüsteem ja tooted toetavad ja täiendavad teineteist." Jette Heinlo, tellija

Ruumpilt 2013. Eesti parimad interjöörid ja disain. Estonia's best interiors and design. Eerini kaupluse mööbel / Furniture for EERIN shop. Margit Argus and Margit Aule.

http://issuu.com/eestisisearhitektideliit/docs/rp13_veebi/133

 

 

 

Karunõud

05.09.2015
Karunõud

KÄSITSI MAALITUD PORTSELANIST KARUNÕUD

Eerini karumuster on nüüd ka imelistel portselannõudel!

Valikus on tass, kauss ja taldrik. Nõud on maalitud ARS Portselan kunstnike poolt ning iga nõu on unikaalne. Portselannõud kannatavad ka nõudepesumasinat. Komplektina ostes jõuavad nõud Teieni siidipaberisse pakituna kinkekarbis.