Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill on kasvatatud kasutamata kahjulikke putuka- ja umbrohumürke ning kunstväetiseid. Ta on vaba formaldehüüd viimistlusest ja klooriga valgendamisest. Seetõttu on ta pehmem ja vastupidavam. Ilma kahjulike kemikaalideta kasvatatud puuvillast tooted on ka paremini biolagunevad.

Tööstuslik puuvillakasvatus on üks maailma suurimaid reostajaid. 25% kogu maailma putukatõrjevahenditest ja üle 10% taimekaitsevahenditest (sh herbitsiidid, insektitsiidid ja defoliandid) kasutatakse just seal! Ühe Tsärgi tootmiseks kasvatatava puuvilla jaoks kasutatakse traditsioonilises puuvillatööstuses 150 g kemikaale (pestitsiite ja väetiseid).

Mitteorgaanilist puuvilla iselomustatakse tihti naturaalse materjalina kuigi see on kõrgelt läbikultiveeritud ja töödeldud, mis põhjustab põhjavee reostust ning toiduahela mürgitamist. Orgaaniline puuvill sobib hästi nahale ja on suurepäraselt hingav materjal, vastupidiselt sünteetilisele kangale, mis tekitab allergiaid, staatilist elektrit, ning põhjustab higistamist. Tööstuslikul puuvilla kasvatusel kasutatud kõrge kemikaalide hulk jõuab lõpuks ka lõpp-produkti ehk rõivasse, mis võib samuti põhjustada erinevaid nahaärritusi. Ei tasu unustada, et vastsündinu nahk on mitmeid kordi õhem ja vastuvõtlikum kui täiskasvanu oma.

Oma lapse tervema tuleviku nimel eelista võimalusel alati orgaanilist puuvilla! Eerin seda teeb ja pakub ka teile!