Eerini kangad

MERIINOVILL

* PEHME JA MUGAV 

Meriinovillakiud on traditsiooniliste villakiududega võrreldes palju peenemad ja pehmemad, mis teeb meriinovillast kanga, mis tundub naha vastu luksuslik ja mõnus. Seetõttu sobib ta erinevate rõivaesemete, sealhulgas aluskihtide ja isegi aluspesu jaoks. 

*REGULEERIB TEMPERATUURI. Meriinovill on tuntud oma erakordsete temperatuuri reguleerivate omaduste poolest. See aitab hoida teid külma ilmaga soojas ja töötab ka vastupidi - aitab teil soojema ilmaga end jahedana hoida, juhtides niiskuse eemale ja lastes sellel aurustuda.

* NIISKUSE JUHTIMINE. Meriinovillal on kõrge niiskust imav võime, mis juhib niiskuse kehalt eemale õhku. See niiskuse juhtimise võime aitab hoida teid kuivana isegi aktiivse füüsilise tegevuse järgselt või niisketes tingimustes.

*LÕHNAKINDLUS. Meriinovillakiudude loomulik struktuur muudab kanga vastupidavaks lõhna põhjustavatele bakteritele. See tähendab, et meriinovillast valmistatud rõivaid saab kanda pikka aega muretsemata ebameeldiva lõhna pärast.

* HINGAVUSMeriinovilla peened kiud lasevad õhul läbi kanga ringelda, parandades kanga hingavust.

* VASTUPIDAVUS ja HOOLDUS. Vaatamata oma pehmusele on meriinovill suhteliselt vastupidav ja talub normaalset kulumist. Õige hooldus võib pikendada meriinovillast rõivaste eluiga. Pese meriinovillatooteid võimalikult harva ja selleks ette nähtud pesuvahendiga. Masinapesu puhul õige siidi ja villa pesuprogrammiga või pese käsitsi.

* LOODUSLIK KIUD. Meriinovill on taastuv ja biolagunev looduslik kiud. See pärineb meriinolammastelt ja pügamisprotsess ei kahjusta loomi. Lisaks laguneb see oma elutsükli lõpus looduslikult, vähendades seeläbi keskkonnamõju.

Eerini meriinokangad on kõik Mulesing free 

 

BAMBUSVISKOOS:

* PEHME JA MUGAV. Bambusviskoos on tuntud oma pehme ja siidise tunde poolest, mistõttu sobib ka väga tundliku nahaga inimesele.

* HINGAV. Bambusviskoosil on loomulik hingavus ja niiskust imavad omadused. See tähendab, et bambusviskoos võib aidata reguleerida kehatemperatuuri, lastes õhul läbi kanga voolata ning imades ja aurustades kehast niiskust. Mistõttu sobib aktiivsemale inimesele, sportimiseks, aga ka suurepärane kangas palaval suvepäeval.

* HÜPOALLERGEENNE. Bambusviskoosi peetakse üldiselt hüpoallergeenseks, mis tähendab, et see põhjustab tundliku nahaga inimestel vähem allergilisi reaktsioone. Bambusviskoos on hea valik neile, kellel on kalduvus nahaärritusele või allergiatele.

* ANTIBAKTERIAALNE: bambusel on looduslikud antibakteriaalsed ja antimikroobsed omadused, mis vähendavad ebameeldivat lõhna kangal  ja tekitavad värskema tunde.

* JÄTKUSUUTLIK. Bambus on kiiresti kasvav taim, mis vajab kasvamiseks vähe vett, pestitsiide ja väetisi. Võrreldes traditsioonilise tekstiilikultuuri puuvillaga on bambus kasvufaasis oluliselt keskkonnasõbralikum. 

* BIOLAGUNEV. Bambusviskoos on biolagunev, mis tähendab, et see laguneb aja jooksul loomulikult ega aita kaasa pikaajaliste keskkonnajäätmete tekkele.

Kõik Eerini bambusviskoosist kangad on OEKO-TEX-Standard 100 sertifikaadiga

Kõik Eerini bambuskangad on kootud ja värvitud spetsiaalselt Eerinile, kangatootjate valmis värvikaarte ja -katalooge me ei kasuta.

ORGAANILINE PUUVILL

Orgaaniline puuvill on kasvatatud kasutamata kahjulikke putuka- ja umbrohumürke ning kunstväetiseid. Ta on vaba formaldehüüd viimistlusest ja klooriga valgendamisest. Seetõttu on ta pehmem ja vastupidavam. Ilma kahjulike kemikaalideta kasvatatud puuvillast tooted on ka paremini biolagunevad.

Tööstuslik puuvillakasvatus on üks maailma suurimaid reostajaid. 25% kogu maailma putukatõrjevahenditest ja üle 10% taimekaitsevahenditest (sh herbitsiidid, insektitsiidid ja defoliandid) kasutatakse just seal! Ühe Tsärgi tootmiseks kasvatatava puuvilla jaoks kasutatakse traditsioonilises puuvillatööstuses 150 g kemikaale (pestitsiite ja väetiseid).

Mitteorgaanilist puuvilla iselomustatakse tihti naturaalse materjalina kuigi see on kõrgelt läbikultiveeritud ja töödeldud, mis põhjustab põhjavee reostust ning toiduahela mürgitamist. Orgaaniline puuvill sobib hästi nahale ja on suurepäraselt hingav materjal, vastupidiselt sünteetilisele kangale, mis tekitab allergiaid, staatilist elektrit, ning põhjustab higistamist. Tööstuslikul puuvilla kasvatusel kasutatud kõrge kemikaalide hulk jõuab lõpuks ka lõpp-produkti ehk rõivasse, mis võib samuti põhjustada erinevaid nahaärritusi. Ei tasu unustada, et vastsündinu nahk on mitmeid kordi õhem ja vastuvõtlikum kui täiskasvanu oma.

Oma lapse tervema tuleviku nimel eelista võimalusel alati orgaanilist puuvilla! Eerin seda teeb ja pakub ka teile!

Kõik Eerini orgaanilisest puuvillast kangad on GOTS sertifikaadiga.